Jak lokalny doradca finansowy ułatwi Ci wzięcie dobrego kredytu?

Podczas podejmowania decyzji o zaciągnieciu kredytu, zwykle najpierw kierujemy się do internetowych porównywarek. Czy to jest jednak dobry pomysł? Warto zwrócić uwagę na to, że dostępne online rankingi kredytów pokazują jedynie drobny wycinek tego, co faktycznie jest z kredytem związane, i często osoba, która bierze większe zobowiązanie pierwszy raz w życiu, na wiele rzeczy nie zwróci uwagi. A pewne „haczyki” ofert bankowych są za to w stanie w kilka chwil wyłapać profesjonalni doradcy z lokalnych biur finansowych. Jak skorzystać z ich pomocy i co możemy zyskać?

Bezpłatne porównanie banków

Doradca finansowy wie więcej – wykorzytaj jego doświadczenie

Doradcy finansowi specjalizujący się w dziedzinie kredytów mają bardzo szeroką wiedzę o tym, jakie kredyty instytucji bankowych zawierają haczyki i na które kruczki w umowach należy zwrócić uwagę. To oni poświęcają mnóstwo czasu na czytanie regulaminów i wyszukiwanie w nich rzeczy, które dla kredytobiorcy są korzystne, ale i niekorzystne. Takiego porównania nie jest w stanie dać internetowy ranking, dlatego jeśli np. jesteś z Trójmiasta, warto zdecydować się na pomoc lokalnego doradcy. To on doskonale zna rynek finansów w tym regionie i wie, jakie oferty mają banki zarówno jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, inwestycyjne, samochodowe, firmowe, czy nawet pożyczki o mniej wysokości niż „duży kredyt”. Wyszukując odpowiednie biuro w kategorii doradca finansowy Gdańsk, i sprawdzając jego doświadczenie, możemy liczyć na więcej niż pomoc. To często kompleksowa porada, która podpowie Ci co wziąć i gdzie, i przy okazji oszczędzi mnóstwo czasu, jaki trzeba by poświęcić na wertowanie ofert, czytanie regulaminów i drobiazgowe studiowanie umowy kredytowej zaoferowanej nam przez daną instytucję.

Dlaczego doradca lokalny, a nie z drugiego końca Polski?

Weźmy tu pod uwagę bliskość kontaktu. Jeśli decydujesz się na poradę kredytową, czy finansową w biurze z drugiego końca Polski, nigdy nie będziesz miał możliwości szybkiego, bezpośredniego kontaktu. Telefon nie zawsze działa, czasem kolejka klientów jest długa, a jeśli jesteś z Gdańska, a biuro wybrałeś w Warszawie, to raczej szybki dojazd z kolejnym pytaniem nie wchodzi tutaj w grę. Wybór lokalnych doradców finansowych jest też podyktowany korzyścią, jaką jest znajomość rynku w danym regionie. Doradcy z południa kraju nie będą znali realiów trójmiejskich jeśli chodzi o np. kredyty hipoteczne, czy czysto inwestycyjne związane z regionem Trójmiasta. Nie ma takiej fizycznej możliwości.

Specjaliści od haczyków w umowach bankowych

Podpisując umowę kredytową w banku warto ją najpierw przeanalizować z doradcą. To on siedzi na co dzień w kwestiach zabezpieczeń, druków, prawa kredytowego, więc orientuje się w nim znacznie lepiej niż my. Trudno oczekiwać, by ktoś, kto zajmuje się zupełnie inną branżą nagle stał się specem od rozumienia słownictwa bankowego i umiejętności powiązywania go z faktyczną, własną sytuacją kredytową. Takie zagadnienia są dla doradców proste i właśnie dzięki temu potrafią oni w umowach znaleźć haczyki i wyjaśnić Ci je tak, żebyś wiedział czy na pewno chcesz się na coś takiego decydować.

Nasze namiary:

FB: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyTrojmiasto/

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną