Jak koperty bąbelkowe ułatwiają pakowanie przesyłek?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy lub stacjonarny, czy też po prostu od czasu do czasu sprzedajesz rzeczy w internecie i chcesz je bezpiecznie wysłać, spotkasz się z kopertami bąbelkowymi. Trudno dziś wyobrazić sobie cały e-commerce bez tego prostego, ale sprytnego wynalazku. Warto też na moment pochylić się na tym, w jaki sposób koperty bąbelkowe ułatwiają pakowanie przesyłek.

Jak wyglądają koperty bąbelkowe i jakie mają właściwości?

Sama folia bąbelkowa stanowi ważny element w pracy sklepów internetowych. Pozwala na zabezpieczenie wysyłanych przedmiotów na czas transportu. Minimalizuje ryzyko, że w drodze do klienta przedmiot ulegnie uszkodzeniu. To z kolei przekłada się na zredukowanie kosztów związanych z reklamacjami i zwrotami oraz ponownym wysyłaniem produktów na koszt sklepu. Koperty bąbelkowe natomiast stanowią dobrą alternatywę do pakowania mniejszych przedmiotów. Ograniczają też wydatki. Zamiast kupować osobno pudełko i folię, mamy dwa w jednym. Zewnętrzna część koperty jest wykonana z papieru o zwiększonej gramaturze, a jej wnętrze jest oklejone folią bąbelkową. Dzięki temu pakowanie i wysyłanie mniejszych przedmiotów stało się szybsze i wygodniejsze. Przedmiot wewnątrz ma zapewnioną ochronę nie tylko przy upadku czy przed innymi uszkodzeniami, ale też dodatkowo folia chroni przed przemoczeniem opakowania.

Koperta bąbelkowa: jej zastosowanie i rola w codzienności sklepu internetowego

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że koperty tego rodzaju są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. To przekłada się możliwości bezpiecznego, a przy tym stosunkowo taniego pakowania drobnych i nieco większych przedmiotów. Bardzo często można spotkać w hurtowniach koperty bąbelkowe o rozmiarach przewyższających odpowiednik A4. Dzięki temu mamy możliwość bezpiecznie wysłać np. książki, kosmetyki, ale też biżuterię, drobną elektronikę, ozdoby i wiele innych produktów, nawet jeśli klient złoży nieco większe zamówienie. Kolejną zaletą jest wspomniana już cena. Koszt pojedynczej koperty wyłożonej folią bąbelkową rozpoczyna się już od kilku złotych (https://neopak.pl/koperty). To znacznie obniża wydatki związane z pakowaniem i wysyłką. To także ogromna oszczędność czasu.

O czym pamiętać pakując przedmioty w kopertę bąbelkową?

W tym miejscu warto wspomnieć o kilku kwestiach, które ułatwią pakowanie z użyciem kopert bąbelkowych. Podstawowa zaleta to oczywiście możliwość błyskawicznego zapakowania przedmiotu. Wystarczy włożyć go do koperty, zdjąć pasek zabezpieczający klej i zakleić kopertę. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że taki sposób pakowania najlepiej sprawdzi się w przypadku względnie płaskich przedmiotów. Choć do kopert o dużych rozmiarach da się zmieścić większe przedmioty, te o zbyt dużej wysokości mogą nie zostać odpowiednio zabezpieczone. Wówczas warto pomyśleć o dodatkowym wypełnieniu. Podczas pakowania w koperty bąbelkowe dobrze jest też zaopatrzyć się w drukarkę naklejek z adresami lub pisak. Wypisywanie adresu nadania i doręczenia długopisem może skutkować przerwaniem zewnętrznej części koperty.