Huawei Nova Y70 – wakacyjny debiut na polskim rynku

Założony w 1987 roku, chiński koncern Huawei Consumer Business Group, będący światowym gigantem w zakresie produkcji urządzeń telekomunikacyjnych i elektroniki użytkowej postanowił (po raz kolejny zresztą) zrobić nam niespodziankę i umilić trwające już wakacje! Tym razem wypuścił na rynek smartfon Huawei Nova Y70, który zaprezentowany został polskim fanom marki Huawei i udostępniony w przedsprzedaży z początkiem lipca tego roku. Model ten, wyposażony został w pojemną baterię, którą można naładować do pełna w niezwykle krótkim odstępie czasowym. Smartfon posiada również obszerny i bezramkowy ekran utworzony w oparciu o technologię Huawei FullViev, dzięki której komfort jego użytkowania będzie zawsze wysoki, bez względu na warunki zewnętrzne i oświetlenie otoczenia. Huawei Nova Y70 dostępny jest w trzech klasycznych wersjach kolorystycznych – białej, czarnej i niebieskiej i każda z nich współpracuje z opaską Huawei Band 7, która dodawana jest jako prezent do smartfona w ramach jego przedsprzedaży.

Nienaganne parametry techniczne Huawei Nova Y70

Model ten wyposażony został w przejrzysty i czytelny wyświetlacz HD+, o przekątnej 6,75 cala, a częstotliwość odświeżania ekranu to aż 60 Hz. Procesor, odpowiadający za jego prawidłowe działanie i płynną pracę podzespołów obecnych we wnętrzu telefonu to MediaTek Helio G35, na którego składają się cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 2,3 GHz i cztery rdzenie z taktowaniem 1,8 GHz. Za doskonałą i wyrazistą grafikę oraz intensywność barw na wyświetlaczu odpowiada układ graficzny, wywodzący się z rodziny PoverVR (w tym przypadku model GE8320). 

Pamięć RAM, znajdująca się w Huawei Nova Y70, to standardowe 4 GB, które w zupełności wystarczą do zapewnienia jego płynnej obsługi i zniwelowania zawieszeń i zacięć podczas użytkowania. Pamięć wewnętrzna, służąca gromadzeniu danych przez użytkownika to aż 128 GB, które z łatwością można rozbudować i zwiększyć, poprzez zewnętrzne karty microSD. Łączność ów smartfona zagwarantowana jest dzięki obecnym modułom Wi-Fi, Bluetooth 5.1, wbudowanemu systemowi GPS, a także najnowocześniejszym portom USB typu C.

Niezwykle wydajna bateria, o pojemności 6000mAh, pozwala na niewyobrażalnie długie użytkowanie smartfona na jednym ładowaniu. Odbywa się ono przy użyciu dedykowanej ładowarki wyposażonej w moc 22,5 W i wykorzystującej autorską technologię producenta – Huawei SuperCharge. Ów technologia skraca czas pełnego naładowania sprzętu już do jednej godziny, pozwalając przy tym jednocześnie baterii na niespotykanie długi żywot, gdyż smartfon potrzebuje podłączenia do prądu jedynie 2 razy w tygodniu. Wbudowana w telefon bateria może też służyć jako powerbank, który naładuje wszelakie smart zegarki i opaski, a nawet inne smartfony.

Potrójny aparat rejestrujący nawet najdrobniejsze szczegóły

Obecny w Huawei Nova Y 70 potrójny aparat z szerokokątnym 120° obiektywem, doskonale uchwyci każdy, nawet najbardziej mikroskopijny szczegół fotografowanej powierzchni, wykonując przy tym zapierające dech w piersi panoramiczne fotografie. Aparat wspomagający, który znajduje się w tylnej części smartfona wspomaga wykrycie głębi i odpowiada za szczegółowa lokalizację odległości fotografowanych elementów i obiektów. Specjalistyczne algorytmy, wbudowane w rdzeń ów modelu, zredukują zakłócenia i szumy w obrazie, oraz zwiększą zakres dynamiki danej fotografii, dzięki czemu każde z wykonanych zdjęć uzyska optymalną i najlepszą z możliwych jakość. Przedni aparat, zlokalizowany w górnej części ekranu to aż 8 MP, które zapewnią efekt automatycznego upiększenia wykonywanego zdjęcia, a obecny wewnątrz system HDR pomoże w uchwyceniu niewidzialnych dla oka szczegółów tak, aby nie zakłócać przy tym naturalnego światła i intensywności fotografowanych barw.

Współpraca z opaską fitness Huawei Band 7

Ten zadziwiający model dostępny na każda kieszeń, którym uraczyła nas marka Huawei, harmonijnie współgra z opaskami fitness. Dedykowana dla Y70 opaska Huawei Band 7, doskonale sprawdzi się w codziennych czynnościach, tworząc z nim duet, umożliwiający codzienną kontrolę stanu zdrowia. Dzięki niej, można na bieżąco sprawdzać tętno i weryfikować ilość tlenu obecnego we krwi. Dostępne opcje, umożliwią realizację indywidualnych planów sportowych i treningowych, a także przypomną o zbyt małym, bądź za obfitym nawodnieniu organizmu, poprzez kontrolę spożytej wody i ilość wypitych napojów w ciągu doby. Codzienne raporty opaski, które udostępnione zostaną w aplikacji na smartfonie, poinformują o szczegółach naszego snu, poprzez skrupulatną weryfikację organizmu w stanie spoczynku. Huawei Nova Y70 podłączony do Band 7, zanotuje wszystkie parametry życiowe i zapamięta aktywność fizyczną, której się podjęliśmy, przeliczając przy tym spalone kalorie. W razie zagrożenia życia, czy wystąpienia nieprawidłowości w podstawowych parametrach życiowych zaalarmuje o zaistniałej niedogodności w postaci głośnego alarmu.

Nowoczesny design w niezwykle przystępnej cenie

Przedsprzedaż tejże wakacyjnej niespodzianki, która dodaje w gratisie opaskę fitness rozpoczęła się 7 lipca 2022 roku, a właściwe rozpowszechnianie Huawei Nova Y70 na polskim rynku trwać będzie od 17 lipca 2022 roku. Ten przyjemny w dotyku i niezwykle wytrzymały model, to kolejny wariant od Huawei, dostępny cenowo dla każdego odbiorcy. Złożony z najtrwalszych materiałów i płynnego oprogramowania telefon skonstruowano tak, aby jak najdłużej służył swemu posiadaczowi, bez konieczności serwisowania i zbędnych napraw. Prognozowana cena detaliczna to niecałe 1000 zł, które dzięki praktykom stosowanym przez partnerów biznesowych (Plus, Play, Orange) i sieci handlowe (MediaMarkt, Komputronik itd.) można rozłożyć na dogodne raty, ustalając plan spłaty tak, aby każdy mógł sobie pozwolić na zakup tegoż smartfona, bez konieczności płacenia gotówką.