FREE NOW dołącza do inicjatywy klimatycznej The Climate Pledge

FREE NOW, wiodąca europejska platforma mobilności, robi kolejny krok w kierunku osiągnięcia Net-Zero i podpisuje The Climate Pledge, zobowiązanie zainicjowane przez firmę Amazon i Global Optimism.

The Climate Pledge, to zobowiązanie do osiągnięcia założeń Porozumienia paryskiego 10 lat wcześniej, czyli osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. Zostało ono zainicjowane w 2019 r. przez globalną firmę Amazon we współpracy z Global Optimism, ruchem skupiającym się na zmianach społecznych i środowiskowych. FREE NOW, które właśnie dołącza do The Climate Pledge, zobowiązuje się do osiągnięcia Net-Zero jeszcze wcześniej, dążąc do całkowicie zeroemisyjnych przejazdów do 2030 r., we wszystkich kluczowych rynkach europejskich.

Inicjatywa klimatyczna Amazona skupia firmy o podobnych zobowiązaniach dotyczących ochrony klimatu, dlatego FREE NOW, które na początku 2021 roku ogłosiło swój program “Move to Net-Zero” znalazło się teraz w gronie 20 nowych firm partnerskich.

„Ponieważ Stany Zjednoczone podejmują w tym tygodniu ważny krok w walce ze zmianami klimatycznymi, oficjalnie ponownie przyłączając się do Porozumienia paryskiego, z radością witam w The Climate Pledge 20 nowych firm, które chcą działać w tym zakresie jeszcze szybciej. Amazon jako jeden ze współzałożycieli The Climate Pledge w 2019 r., pragnie zachęcić firmy do osiągnięcia celów Porozumienia paryskiego 10 lat wcześniej. Widzimy niesamowitą dynamikę związaną z tym zobowiązaniem, do którego dołączyło już 53 firm z 18 branż, z 12 krajów. Razem możemy wykorzystać naszą skalę działalności, aby pomóc w dekarbonizacji gospodarki i ochronie Ziemi dla przyszłych pokoleń” – powiedział Jeff Bezos, założyciel i CEO Amazona.

FREE NOW w styczniu 2021 roku wprowadziło swój program “Move to Net-Zero”, który zakłada ambitne cele w Europie: neutralność klimatyczną przez kompensowanie emisji, osiągnięcie rocznego poziomu 50% przejazdów realizowanych autami elektrycznymi do 2025 roku i dążenie do 100-procentowej zeroemisyjności do 2030 roku.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona firm skupiających swoje działania na zrównoważonym rozwoju w ramach The Climate Pledge. Naszą ambicją i zobowiązaniem wobec miast, w których działamy, jest zrobienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby zmniejszyć emisje i ułatwić mieszkańcom miast wybór opcji transportowej przyjaznej dla środowiska. Jesteśmy dumni z postępów, jakie już osiągnęliśmy w zakresie naszych zobowiązań, ale nie zatrzymujemy się i planujemy kolejne kroki” – mówi Marc Berg, CEO FREE NOW.

Sygnatariusze The Climate Pledge zobowiązują się do:

  • Regularnego pomiaru i raportowania emisji gazów cieplarnianych;
  • Wdrażania strategii dekarbonizacji zgodnie z Porozumieniem paryskim poprzez rzeczywiste zmiany biznesowe i wprowadzanie innowacji, w tym poprawę wydajności, wykorzystanie energii odnawialnej, redukcję materiałów i inne działania służące eliminacji emisji dwutlenku węgla;
  • Neutralizację wszelkich pozostałych emisji dodatkowymi, wymiernymi, rzeczywistymi, trwałymi i korzystnymi społecznie działaniami związanymi z kompensowaniem, aby osiągnąć Net-Zero do 2040 r., czyli dekadę przed celem określonym w Porozumieniu paryskim.

Więcej informacji na temat “Move to Net-Zero” FREE NOW: https://free-now.com/pl/o-nas/dlaekologii/

Więcej informacji o inicjatywie The Climate Pledge: www.theclimatepledge.com.

O FREE NOW:

FREE NOW to multi-platforma mobilności miejskiej, będąca częścią joint-venture BMW i Daimlera. Jest największym dostawcą usług mobilności miejskiej w Europie i najszybciej rosnącym konkurentem ride-hailingu w Ameryce Łacińskiej (pod nazwą Beat). Platforma FREE NOW pozwala zamówić nie tylko przejazdy z kierowcą, ale również wypożyczyć elektryczne hulajnogi (w 3 krajach), auta i skutery na minuty (w Niemczech). Łącznie, działalność platformy pod nazwą FREE NOW obejmuje 10 krajów Europy, a pod nazwą Beat: 5 rynków Ameryki Łacińskiej i Grecję. FREE NOW jest dostępne w ponad 150 miastach z 16 krajów na świecie i skupia 50 milionów użytkowników. FREE NOW współpracuje z wieloma operatorami usług mobilności miejskiej i zatrudnia ponad 2000 pracowników w 35 biurach na całym świecie. CEO FREE NOW jest Marc Berg.

Źródło informacji: APA-OTS

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną