Far Cry 5

far cry

Piąta część bardzo popularnej serii FPS-ów, która podbiła serca wielu miłośników tego gatunku. Wyszła stosunkowo niedawno, w grudniu 2017 roku, a już zdążyła zdobyć wysokie oceny i sprzedaje się w tempie błyskawicznym. Już teraz studio chwali się, że jest to najlepiej sprzedająca się odsłona serii. Nic dziwnego, gdy zarówno fabuła jak i oprawa graficzna znacznie przewyższają poprzednie części. Ubisoft Montreal podjął się ciężkiej realizacji, ale udało mu się spełnić oczekiwania graczy.

Co nowego w najnowszej części Far Cry 5?

W tej części gracze zabierani są do stanu Montana by zmierzyć się z rządami fanatyków religijnych. Lokalizacja w której odbywa się rozgrywka jest zdecydowanie bardziej rodzima, zważywszy na to, że w poprzednich miejscach zabierani byliśmy głównie w egzotyczne miejsca. Amerykańscy fani z pewnością doceniają ten wybór. Gracz wciela się w policjanta lub w policjantkę i dostaje za zadanie uporanie się z rządami fanatycznego kultu religijnego. Po raz pierwszy w serii Far Cry otrzymujemy możliwość stworzenia swojego własnego bohatera, co z pewnością jest wielkim plusem. Nasi przeciwnicy, znani pod nazwą „U Bram Edenu”, za swojego przywódcę uznają Josepha Seeda, bezwzględnego fanatyka, który rozprawia się w okrutny sposób z tymi, których uważa za grzeszników. Znowu więc do czynienia mamy z okrutnym, ale charyzmatycznym złoczyńcą. Protagonista na szczęście nie jest sam, posiada grupę sojuszników, którzy pomagają mu podczas trwania rozgrywki.

Jeszcze więcej pojazdów, broni i nowej muzyki

W tej części do dyspozycji dostajemy pojazdy, takie jak samochody czy quady, a nawet łodzie podwodne i samoloty, którymi możemy bawić się w otwartym świecie. W trakcie walki możemy poddawać się otwartej wymianie ognia, skradać się czy wykorzystać elementy otoczenia. Chociaż gra skupia się na głównym wątku, gracz może także zająć się barwnymi pobocznymi misjami czy opcjonalnymi aktywnościami. Nie brakuje także craftingu, dzięki któremu możemy naprawić broń czy tworzyć nowe narzędzia. Wsparciem mogą być także rekrutowani sojusznicy. Warto wspomnieć o wysokiej jakości oprawy graficznej, pełnej detali i dopracowanych elementów. Świat otwarty jest barwny, zapełniony bujną roślinnością czy realistycznie odwzorowaną wodą. Studio zadbało także o klimatyczny soundtrack, który jest przyjemny do słuchania nawet poza grą. Trzeba przyznać, że ta produkcja nie ma sobie nic do zarzucenia.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną