Faktoring – nie tylko dla dużych firm

W świadomości firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, wiele usług finansowych funkcjonuje raczej jako opcje dostępne dla dużych graczy – przedsiębiorstw zatrudniających setki pracowników i notujących miliony złotych przychodu. Nic bardziej mylnego! Z tego artykułu dowiesz się, jak faktoring online może pomóc właścicielom małych i średnich firm w prowadzeniu działalności gospodarczej i dlaczego warto z niego skorzystać!

Jak działa faktoring online?

Faktoring to stosunkowo mało skomplikowana usługa – można z niej skorzystać w 100% internetowo. Decyzja przyznawana jest do 48 godzin.

Do faktoringu zgłosić się może każdy przedsiębiorca, który wystawia swoim klientom faktury z długim terminem płatności. Im dłuższe terminy płatności, tym większe ryzyko wystąpienia zatoru płatniczego, czyli sytuacji, w której przedsiębiorca nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań z powodu tego… że czeka na to, aż jego kontrahenci mu zapłacą. 

Dzięki faktoringowi online, przedsiębiorcy mogą zgłosić swoich kontrahentów do faktora (firmy zajmującej się świadczeniem usługi faktoringu), a następnie błyskawicznie pozyskiwać środki z faktur wystawionych danym klientom.

Cały proces można streścić w kilku prostych krokach.

Faktoring krok po kroku

Krok pierwszy: najpierw przedsiębiorca wystawia faktury regularnie trzem kontrahentom. Wypełnia więc wniosek w PragmaGO i zgłasza tych klientów do faktoringu online. Na podstawie wcześniej zawieranych transakcji wnioskuje o przyznanie limitu faktoringowego. Całość procesu odbywa się online.

Krok drugi: faktor przyjmuje zgłoszenie i w ciągu kilku dni odpowiada, przyznając przedsiębiorcy odnawialny limit faktoringowy. Strony zawierają umowę faktoringową.

Krok trzeci: od momentu zawarcia umowy przedsiębiorca dysponuje odnawialnym limitem faktoringowym, w ramach którego może finansować faktury wystawiane zgłoszonym kontrahentom (listę tychże może zaktualizować w dowolnym momencie z poziomu Panelu Klienta PragmaGO). Tym sposobem, zamiast czekać kilkadziesiąt dni, aż kontrahent zdecyduje się uregulować płatność, przedsiębiorca może otrzymać pieniądze za fakturę natychmiast i od razu pokryć swoje zobowiązania czy zakupić niezbędne do świadczenia swoich usług materiały.

Korzyści z faktoringu

Poza tym, że przedsiębiorca korzystający z faktoringu nie musi już czekać w nieskończoność na płatność ze strony kontrahenta, z usługi PragmaGO płyną także inne korzyści:

  • Ubezpieczenie klienta – wśród szeregu usług dodatkowych, z jakich może skorzystać faktorant, jest na przykład bezpłatne ubezpieczenie klienta.
  • Jasne koszty – zapomnij o nieprecyzyjnych sformułowaniach i pisanych drobnym drukiem informacjach. Prosty kalkulator dostępny na stronie PragmaGO powie Ci, jaki będzie miesięczny koszt faktoringu – bez owijania w bawełnę!
  • Aż do 1 mln zł finansowania – z faktoringu online mogą skorzystać zarówno małe, średnie, jak i te największe przedsiębiorstwa. PragmaGO oferuje faktoring z finansowaniem od 50 tysięcy do nawet 1 miliona złotych miesięcznie – także w euro.

Potrzebujesz sfinansować fakturę od czasu do czasu? PragmaGO oferuje również taką opcję. Usługa, z jaką powinieneś się zapoznać to Finansowanie faktur.

Jeżeli chcesz się zapoznać z pełną ofertą PragmaGO, wejdź na https://pragmago.pl/