Elektroniczna faktura a oszczędność czasu – jak Krajowy System e-Faktur upraszcza procesy biznesowe?

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z faktur elektronicznych. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci na odejście od papierowych wersji dokumentów. E-fakturowanie ma również pozytywny wpływ na kwestie środowiskowe. Dowiedz się, jak Krajowy System e-Faktur pomoże uprościć procesy biznesowe Twojej firmy.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto przejść na faktury ustrukturyzowane,
  • jak Krajowy System e-Faktur pozwoli uprościć procesy biznesowe,
  • w jaki sposób Comach EDI pomoże efektywnie przetworzyć faktury.

Faktury ustrukturyzowane – postaw na wygodę

Przejście na faktury ustrukturyzowane, zwane również fakturami elektronicznymi, może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorców. To przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu, ponieważ dokumenty są generowane i przesyłane elektronicznie. Dzięki temu nie musisz zajmować się ich drukowaniem i wysyłaniem w tradycyjny sposób.

Faktury ustrukturyzowane wyróżnia także szybkość dostarczania. Przekazywane drogą elektroniczną dokumenty dochodzą do odbiorcy w błyskawicznym tempie. Nie ma opóźnień związanych z wysyłką pocztową, co sprzyja szybszemu procesowi rozliczeń.

Przejście na faktury ustrukturyzowane może przyczynić się także do znacznych oszczędności finansowych. Eliminacja kosztów związanych z drukowaniem, pakowaniem i wysyłką faktur tradycyjnych przyniesie znaczące korzyści dla Twojej firmy.

Faktury ustrukturyzowane można łatwo zarchiwizować elektronicznie. Nie ma potrzeby przechowywania fizycznych kopii faktur i sortowania ich w plikach. Dzięki temu będziesz łatwiej zarządzać i wyszukiwać archiwum faktur, co jest szczególnie przydatne podczas audytów i innych procesów kontrolnych.

Przejście na faktury ustrukturyzowane jest również bardziej przyjazne dla środowiska. Redukcja zużycia papieru, tuszu i energii potrzebnej do drukowania i wysyłki tradycyjnych faktur przyczyni się do zmniejszenia śladu ekologicznego Twojej firmy.

Krajowy System e-Faktur (KSeF) – co to jest i jak uprości procesy biznesowe?

Krajowy System e-Faktur, w skrócie KSeF to platforma, która powstała między innymi w celu usprawnienia procesu przetwarzania faktur elektronicznych. Nowoczesny system teleinformacyjny został stworzony, aby przedsiębiorcom łatwiej rozliczało się podatki. Obecnie Krajowy System e-Faktur to platforma, z której przedsiębiorcy mogą korzystać dobrowolnie. Jednak od 2024 roku każda osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, będzie musiała rozpocząć korzystanie z faktur ustrukturyzowanych.

System KSeF umożliwia przeniesienie na platformę wszystkich dostępnych faktur. Krajowy System e-Faktur pomoże usprawnić proces przesyłania faktur między firmami i organami podatkowymi. Dzięki niemu możesz generować, wysyłać i odbierać dokumenty w formie elektronicznej. Aplikacja KSeF pozwala również na przechowywanie faktur ustrukturyzowanych, dzięki czemu nie ma konieczności ich drukowania. Postaw na wygodne i ekologiczne rozwiązanie!

Skorzystaj z Comarch EDI – przetwarzaj faktury efektywnie

Jesteś przedsiębiorcą i zamierzasz przejść na faktury ustrukturyzowane? Cały proces związany z ich zarządzaniem, a także znajomość nowego formatu dokumentów (faktury są przechowywane elektronicznie w formacie KSeF XML), może być dla Ciebie na początku skomplikowany. Zwłaszcza jeśli dotyczy to dużej firmy, z wieloma systemami informatycznymi, skomplikowanymi procesami, zasięgiem globalnym czy wystawiającą wiele tysięcy faktur rocznie. Bez obaw! Z pomocą przychodzi Comarch EDI!

Platforma Comarch EDI powstała, aby pomóc Ci w:

  • dołączeniu do Krajowego Systemu e-Faktur,
  • procesie przenoszenia i zarządzania fakturami w KSeF,
  • automatycznym przesyłaniu faktur elektronicznych bezpośrednio do Krajowego Systemu e-Faktur z Twojego systemu księgowego.

Prowadzisz własną firmę? Masz jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące e-fakturowania i przejścia do Krajowego Systemu e-Faktur? Sprawdź KSeF pytania i odpowiedzi na stronie Comarch. Postaw na elektroniczne faktury i pozwól uprościć procesy biznesowe Twojej firmy!