Ekino, CDA, Youtube – czyli nowocześniejsza wersja telewizji

Ekino, cda i Youtube - czyli ciekawsza i nowocześniejsza wersja telewizji przedstawiana w internecie

Ekino to nie tylko coraz bardziej popularny sposób wolnego czasu(kto z nas nie zna wieczorów przy platformie Netflix) ale też prawdziwa kopalnia naprawdę ciekawego contentu. Z tej ostatniej kwestii często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ponieważ ograniczymy naszą uwagę wyłącznie do tych materiałów video, które są albo intensywnie reklamowane, albo też zdobywają sobie popularność wśród publiczności inną drogą.

Jakie więc ekino warto oglądać na przykład na Youtube czy nawet Netflixie, który przecież zawiera tysiące rozmaitych produkcji, a nie tylko najbardziej znane seriale, filmy oraz dokumenty? Postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

Ekino na Youtube, czyli nieskończone źródło ciekawych programów

Ekino wbrew pozorom wcale nie musi przybierać formy czysto rozrywkowej. Bardzo często jesteśmy przecież przekonani, że w internecie de facto można szukać wyłącznie rozrywki. Jeżeli zaś sieć zawiera jakieś bardziej ambitne formy, to miałyby one raczej postać na przykład pisaną. Nic bardziej mylnego!

Wystarczy wspomnieć, że nawet polskojęzyczny Youtube to cały szereg naprawdę ciekawych materiałów. Skupmy się przykładowo na vlogach podróżniczych. Tutaj zdecydowanie wybijają się Bez Planu oraz Planeta Abstrakcja. Ten pierwszy blog to prawdziwe ekino podróżnicze, zwłaszcza wspaniała wręcz seria materiałów na temat Caracas oraz życia w tym skrajnie niebezpiecznym mieście usytuowanym w Ameryce Południowej. Planeta Abstrakcja to z kolei seria poetyckich migawek z najróżniejszych miejsc świata: od Afryki, przez Afganistan aż po najbardziej niedostępne i niezbadane zakątki Ameryki Południowej.

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Internet przecież nie kończy się na języku polskim. Co więc jeszcze oferuje nam Youtube? Oczywiście będą to rozliczne reportaże. Często są produkcje wielkobudżetowe i realizowane przez ogromne stacje telewizyjne, jednak za dostęp do treści nie zapłacimy nawet złotówki. Wreszcie Youtube to obecnie także jedno z podstawowych mediów służących komunikacji. Przykład? Niech będzie to chociażby transmitowana na żywo prezentacja Microsfotu, w trakcie której pokazano widzom gry, które są przygotowywane na X-Box Series X.

Ekino na Youtube to także świetna metoda nauki języków obcych

O serwisie youtube

Ekino z definicji jest dostępne w wielu językach, zwłaszcza na platformach tak zróżnicowanych, jak popularny „jutubek”. Kiedy więc uczymy się na przykład języka hiszpańskiego, warto wiedzieć, że YouTube zawiera dosłownie całą masę rozmaitych materiałów właśnie w tym języku. Co więcej, ogromna większość video posiada opcję włączenia hiszpańskich napisów, co znacząco ułatwi rozumienie treści osobom początkującym oraz średniozaawansowanym.

Ale to nie wszystko. YouTtube oferuje także bezpośredni dostęp do informacji z całego świata. Ucząc się języka obcego możemy więc codziennie nasiąkać nie tylko samym językiem, ale również coraz lepiej poznawać realia danego obszaru. Dla przykładu, od kilkunastu dni meksykańskie telewizje obszernie informują o potencjalnej wojnie, jaką siłom rządowym miał wypowiedzieć Cártel Jalisco Nueva Generación. Pod tym linkiem można znaleźć jedną z „wiadomości” podanych publicznie przez jednostkę specjalną owego kartelu: https://www.youtube.com/watch?v=PIfuA__c6mM

Jak więc widać, ekino na Youtube to także prawdziwe okno na świat. Mamy dzięki niemu sposobność obserwowania tych rzeczy, o których polskie media po prostu nie informują, tym samym poszerzając nasze horyzonty oraz wiedzę na temat rzeczywistości.

Filmy online na CDA, czyli coś więcej, niż rozrywka

Ekino w najwyższym standardzie to oczywiście także rodzimy portal CDA. Witryna ta stanowi zresztą znakomite połączenie cech, które z jednej strony charakteryzują takie platformy, jak opisywany powyżej YouTube, zaś z drugiej strony typowe platformy streamingowe.

Jakie więc dokładnie treści oferuje nam ekino na CDA? Można powiedzieć, że znajdziemy tutaj praktycznie wszystko. Główny dział to rzecz jasna filmy, seriale, bajki oraz inne profesjonalne produkcje. CDA zawiera jednak także osobny segment z materiałami video, które są przesyłane przez samych użytkowników. CDA jest więc czymś w rodzaju ogromnej polskiej społeczności multimedialnej, która nie tylko umożliwia dostęp do ciekawych treści, ale także umożliwia tworzenie i publikację własnego contentu oraz interakcję z innymi użytkownikami.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną