Druk 3d – rewolucja, która dzieje się na naszych oczach

Druk 3D

Druk 3d wszedł już na stałe do katalogu usług wielu firm projektowych i produkcyjnych. Nie ma czemu się dziwić, bowiem to metoda, o której można powiedzieć, że rewolucjonizuje nasz świat i zmienia go na lepsze. Dzieje się to na naszych oczach i często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że przedmioty, które trzymamy w rękach wyszły z drukarek trójwymiarowych.

Druk 3d – nowoczesna metoda produkcji

Z klasycznym drukowaniem, druk 3d nie ma już wiele wspólnego poza podobną nazwą. W rzeczywistości mamy do czynienia z bardzo nowoczesną metodą produkcyjną, która uwzględnia obecne wymagania Klientów i daje sporą przewagę w niektórych przypadkach. Co bardzo ważne drukowanie 3d pozwala na wykorzystanie niezwykle szerokiego spektrum materiałów. Są to zarówno tworzywa sztuczne, jak i drewno czy metal, zależnie od konfiguracji i mocy drukarki 3d będziemy zatem wstanie obrobić przeróżne surowce i wykonać z nich przedmioty. Na korzyść tej techniki przemawia również fakt, że wystarczy wprowadzenie projektu, a resztę inteligentnie wykona za nas drukarka trójwymiarowa.

Czy drukowanie 3d jest drogie?

Wielu osobom druk trójwymiarowy kojarzy się z gigantycznymi kosztami. Ta teza jest jednak jedynie połowicznie prawdziwa, a sam druk 3d opłaca się mniej lub bardziej zależnie od kilku czynników. To przede wszystkim nakład, który musimy wykonać, stopień skomplikowania przedmiotu oraz używane materiały. Dopiero po zebraniu takich danych możemy ocenić realistycznie, czy ta metoda produkcji będzie dla nas odpowiednia. W przypadku małych i średnich nakładów możemy być w tej sytuacji pozytywnie zaskoczeni relatywnie niskimi kosztami, które będziemy musieli ponieść. Warto na temat opłacalności porozmawiać ze specjalistami z cubicinch.pl. Bardzo szybko dowiemy się czy nasze zamówienie będzie możliwe do zrealizowania oraz w jakiej cenie, a także jaki będzie termin wykonania partii przedmiotów.

Przede wszystkim precyzja

Drukowanie 3d daje wiele możliwości, które do tej pory nie zawsze były dostępne w tradycyjnych technikach produkcyjnych. To przede wszystkim szansa na wydrukowanie bardzo małych elementów w sposób absolutnie precyzyjny, pozwalający na odwzorowanie najmniejszych nawet detali wprost idealnie. Drukowanie 3d na stałe wywalczyło sobie miejsce w obecnie stosowanych technikach produkcyjnych. Wydaje się, że wraz z rozwojem tej technologii będzie ona obecna w jeszcze większej liczbie dziedzin naszego życia. Spadają również ceny samych drukarek trójwymiarowych, dzięki czemu te mniejsze już teraz mogą być użytkowane w zaciszu domowym.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną