Droga wiedza!

technologie it

Biznes jest na stałe połączony z technologią a technologia wpisana w biznes. Jeden nie może istnieć bez drugiego. Zarabianie pieniędzy wymaga zatem najnowocześniejszego produktu, a rozwój technologii wymaga pieniędzy. Nie zawsze widać to na pierwszy rzut oka. W tym artykule opiszę metody zarabianie pieniędzy przez duże korporacje z branży IT jak Facebook czy Google.

Nieświadomi niczego przemierzamy internet — czasami zwracając kątem oka uwagę na kolorowe reklamy. Czasami klikniemy X umieszczony na jej powierzchni, aby nie zasłaniała nam treści zawartej na stronie. Nie zastanawiamy się zwykle nad tym a szkoda, bo to bardzo ciekawy sposób na biznes. Na czym on polega? Tak duże firmy stosując nowoczesne technologie, jak automatyczne zbieranie danych demograficznych i socjalnych czy prowadzenie zaawansowanych statystyk oferuje później te informacje osobom chcącym coś reklamować. Reklamodawcy oferujący nowy model auta chcą, aby ich reklama była oglądana przez dorosłych posiadających prawo jazdy, a nie np. dzieci. Zwracają się właśnie do takich firm z branży IT.

Jak to się dzieje w branżach IT?

Firmy takie odpłatnie udzielają informacji, kto jest osobą dorosłą lub w jakiej części świata mieszka. Trudno, aby reklama w języku chińskim była skuteczna w europie. Wiedza, którą firmy zbierają poprzez nowoczesne technologie informatyczne — jest w cenie. Wiedzą o tym osoby ze świata biznesu, IT to doskonałe miejsce na tworzenie i prowadzenie biznesu. Stale rosnącą popularność powiększa rynek zbytu na e-usługi, a z wirtualnego wysiłku zarobić można realne pieniądze.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną