Dreame Technology: inteligentne urządzenia do sprzątania domu

Dreame Technology, rozwijająca się innowacyjna spółka, której specjalnością są inteligentne urządzenia do sprzątania domu, niedawno świętowała premierę wyróżnionego nagrodą 2021 Red Dot Design Award robota sprzątającego Dreame Bot L10 Pro, którego zoptymalizowano nowoczesną technologią nawigacyjną LiDAR zapewniającą inteligentną pracę urządzenia, a wszystko po to, by uwolnić konsumentów od uciążliwych obowiązków domowych.

LiDAR to aktywne urządzenie pomiarowe, które emitując światło laserowe, ustala dokładną odległość pomiędzy obiektem i czujnikiem. Jest ono powszechnie stosowanym i niezbędnym elementem pojazdów autonomicznych z poziomem autonomizacji L3 (nowoczesne systemy wspomagania kierowcy) i L4/L5 (pojazdy bez kierowcy). Dzięki niemu pojazd dokładniej „widzi” otoczenie, stąd też technologię tą określa się mianem „oczu inteligentnych pojazdów”.

Wraz z rosnącą popularnością robotów sprzątających przy wyborze tego typu urządzeń powszechnie zwraca się uwagę na ich siłę ssącą i czas działania baterii. Nie patrzy się natomiast na ich zdolność wykrywania i omijania przeszkód. Jak pokazują badania rynku przeprowadzone przez Dreame Technology, jedną z największych bolączek obecnych robotów sprzątających jest ich blokowanie przez przedmioty leżące na podłodze, takie jak przewody czy kapcie.

Zastosowanie technologii nawigacyjnej LiDAR w urządzeniu Dreame Bot L10 Pro skutecznie rozwiązało ten problem. Robot Dreame Bot L10 Pro wyposażony jest w skaner 3D używający światła strukturalnego oraz autorski algorytm SLAM, i korzysta z technologii omijania przeszkód HIGH PRECISION 3D, dzięki której jest w stanie dostrzegać obiekty o wielkości od 3 mm. Dzięki wykrywaniu obiektów z czułością do kilku milimetrów w widoku 360 st. robot może automatycznie skanować otoczenie w trzech wymiarach, z odpowiednim wyprzedzeniem wytyczając inteligentną trasę sprzątania, tym samym ograniczając ryzyko utknięcia w miejscu lub zderzenia.

„Osiąganie przełomów technologicznych i analiza potrzeb konsumentów to nasze priorytety. Dreame Bot L10 Pro otworzył nową epokę na rynku inteligentnych i łatwych w obsłudze urządzeń do sprzątania – powiedział Frank Wang, dyrektor ds. marketingu międzynarodowego w Dreame Technology. – Dreame Technology dostarcza zintegrowane inteligentne rozwiązania na potrzeby sprzątania domu w postaci najnowocześniejszych robotów sprzątających, jak również odznaczających się wysokimi parametrami odkurzaczy bezprzewodowych, w tym takich modeli jak T30, V11 SE czy V12”.

Produkowane przez Dreame bezprzewodowe odkurzacze V11 SE, V12 i T30 posiadają największą w branży moc ssącą – odpowiednio 150AW, 185AW i 190AW – dzięki czemu nie tylko usuwają kurz z brudnych dywanów i podłóg, ale również dbają o nieskazitelną czystość w domu, jednocześnie zapewniając świeższe powietrze wylotowe.

Dreame Bot L10 Pro, bezprzewodowe odkurzacze V11 SE, V12 i T30 trafią do sprzedaży na Amazonie i AliExpress w maju i czerwcu. Co więcej, jeszcze w tym roku na rynek trafią dwa nowe pionierskie odkurzacze Dreame Technology – Dreame Bot Z10 Pro, połączenie odkurzacza i mopa z automatycznym opróżnianiem urządzenia i usuwaniem zanieczyszczeń, a także Dreame Bot W10, będący połączeniem odkurzacza i mopa z funkcją automatycznego czyszczenia mopa.

Dreame Technology

Firma Dreame Technology, założona w 2015 roku, to innowacyjna marka produktów konsumpcyjnych, która skupia się na inteligentnych urządzeniach do sprzątania domu. Realizuje ona misję poprawy jakości życia ludzi na całym świecie poprzez technologię. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.dreame-technology.com.

Źródło: Dreame Technology

Źródło informacji: PR Newswire