Dell XPS 13 – ultramocny i ultralekki

dell xps

Dell XPS 13 to jeden z najbardziej eleganckich i najładniejszych komputerów mobilnych dostępnych w tej chwili na rynku. Jest to ultramobilny komputer z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10. Jego 13.3 calowy ekran mieści się w niezwykle wąskiej i lekkiej obudowie. Cały laptop waży niewiele ponad kilogram (1.2kg).

Jest to ultrabook niezwykle wydajny aby przy tym bardzo długo pracujący na jednym ładowaniu baterii. Za wydajność tego laptopa odpowiada zastosowany tutaj mocny i energooszczędny procesor z serii Intel Core i7-7Y75. Komputer wyposażono również w 8GB szybkiej pamięci DDR3. Jest to bez wątpienia konfiguracja, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów biznesowych. Komputer wydajny, ultralekki a przy tym wyglądem do złudzenia niemal przypominający najnowsze Macbooki – Dell XPS 13 to niezwykle udana konstrukcja łącząca w sobie cechy laptopa i tabletu. Taka hybryda oferuje bardzo dobre parametry pracy i z pewnością będzie sprawdzała się w większości mobilnych i biznesowych zastosowań.

Najmocniejsza wersja tego laptopa wyposażona jest w ekran QHD+ oferujący rozdzielczość 3200 x 1800 pikseli a także dysk SSD o pojemności 520 GB. Za bezkompromisową wydajność zamkniętą w tak smukłej i eleganckiej obudowie trzeba jednak zapłacić prawie 9000PLN. Na rynku dostępne są również warianty o nieco mniej wydajnej, a przy tym i mniej kosztownej konfiguracji. Do takich z pewnością należy Dell XPS 13 wyposażony w dotykowy ekran pracujący w rozdzielczości 1920x1080px. Za taki komputer z zainstalowanym dyskiem o pojemności 256 GB zapłacić trzeba około 8000 zł.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną