Czy serwer, na którym działa Twoja strona WWW, jest wystarczająco szybki?

Jedno jest pewne. Jeśli Twoja strona WWW zbyt wolno się ładuje, to nie przyciągnie uwagi użytkowników. Krótki czas wczytywania witryny jest kluczowy, jeśli chcemy, aby była ona chętnie i regularnie odwiedzana. Jak sami dobrze wiemy, zbyt długie oczekiwanie jest zniechęcające i prowadzi do opuszczenia przeglądanych serwisów. Wiedziałeś, że różnice w szybkości obsługi stron WWW pomiędzy firmami hostingowymi mogą być nawet kilkukrotne? Koniecznie sprawdź, czy Twoja firma udostępnia Ci rozwiązanie, na które zasługujesz!

Wybierając hosting, warto przeanalizować jego parametry i wykorzystywane sprzęty. Jednak czasem może okazać się to trudne z uwagi na szeroką gamę produktów, które oferuje polski rynek IT, i brak wystarczającej wiedzy technologicznej. Dobrym rozwiązaniem, które zdecydowanie ułatwi Ci zadanie, jest sprawdzenie wyników testu szybkości serwerów przeprowadzanych przez niektóre podmioty. Wyobraź sobie, że Twoja strona WWW zamiast w 5 sekund może otworzyć się w 1 sekundę! To możliwe, o ile postawisz na hosting z najnowszymi technologiami przyspieszającymi witrynę. Usługodawca, na którego się zdecydujesz, musi się wciąż rozwijać, ponieważ technologie serwerowe zmieniają się nieustannie. Nie warto więc współpracować z dostawcą, który korzysta z przestarzałego sprzętu, ponieważ będziesz mieć wizerunek właściciela powolnej strony WWW. Nie możesz na to pozwolić!

Test Vanilla Benchmark

Czas wczytywania się witryn zależy od wielu czynników, dlatego wykonanie testu szybkości usług nie jest prostym zadaniem. Porównując wiele różnych badań w sieci, zdecydowanie najbardziej miarodajne są te wykonane za pomocą Vanilla Benchmark https://github.com/vanilla-php/benchmark-php/blob/master/benchmark.php. Co istotne, taki test możesz przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy, że ściągniesz na swój hosting strony od nazwa.pl pojedynczy plik PHP z podlinkowanej wyżej witryny i wywołasz go przez przeglądarkę internetową, jak każdy inny serwis WWW. Po wczytaniu się strony zobaczysz wynik w postaci czasu potrzebnego do wykonania wszystkich testowanych operacji. Aby uzyskać najbardziej wiarygodne dane, powtórz badanie o różnych godzinach i w różne dni tygodnia.

Test Vanilla Benchmark przeprowadza standardowe operacje często wykorzystywane przez WordPress czy sklepy internetowe, pokazując czas potrzebny do ich wygenerowania. Można śmiało stwierdzić, że różnice w prędkości działania będą podobne dla każdej witryny, również i Twojej.

Szybka strona WWW to lepsza renoma

Wykonując badania na kilku hostingach, szybko zauważysz, jak duże różnice w szybkości pojawiają się w usługach poszczególnych dostawców, dlatego tak kluczowy jest świadomy wybór serwera i weryfikacja jego parametrów. Nie czekaj, tylko już dziś przeprowadź samodzielnie test Vanilla Benchmark na swojej usłudze. Jeżeli wartości na serwerze, z którego korzystasz, przekraczają 230 milisekund, to być może czas pomyśleć nad jego zmianą, np. na hosting od nazwa.pl (możesz go znaleźć pod adresem https://www.nazwa.pl/hosting/), który doskonale wypada w testach.

Pamiętaj, szybka strona WWW to Twoja wizytówka!