Czy dzisiaj zakup komputera PC jest właściwym pomysłem?

kompy

Patrząc na około można szybko dojść do wniosku, że najpopularniejsze komputery to obecnie laptopy. Kilka lub kilkanaście lat temu było czymś całkowicie nie do pomyślenia, że laptop może być głównym komputerem. Ich moc była na bardzo średnim poziomie, przez co nie zadowalała nawet przeciętnego użytkownika. Jeżeli ktoś miał pracę polegającą na czymś więcej niż pisaniu, mógł zapomnieć o wykorzystywaniu do tego celu laptopa. Dzisiaj sytuacja się zmieniła i nie dość, że laptopy nadają się do rozrywki i pracy, to jeszcze wypierają komputery stacjonarne. Czy może się znaleźć dzisiaj jakiekolwiek miejsce dla PC’towca?

Komputery PC nie przeszły do lamusa

Okazuje się jednak, że komputery PC ciągle są wykorzystywane i mają się bardzo dobrze. Komputery stacjonarne są bowiem tańsze niż laptopy, a przecież duża część osób wcale nie potrzebuje mobilności. Z drugiej strony, bardziej wykwalifikowani pracownicy ciągle nie będą mogli korzystać w pracy z laptopów, a jeżeli tak, to będą musieli wydać na nie masę pieniędzy. Zdecydowanie lepiej pracuje się z filmami czy obrazem na komputerze stacjonarnym, który ma wiele więcej możliwości.

Wymiana poszczególnych podzespołów jest też wiele prostsza w przypadku komputera PC. Praktyka pokazuje, że ci, którzy skreślili je z listy nowoczesnych sprzętów, bardzo się mylili. Komputery PC mają się całkiem dobrze, zwłaszcza z uwagi na ich pewne cechy, które są atrakcyjniejsze niż w przypadku laptopów. Warto o tym pamiętać- nawet wtedy, kiedy będzie się wybierało komputer dla siebie.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną