Czy da się robić zdjęcia nocą telefonem Samsung Galaxy S22?

Aktualnie nasze telefony pełnią wiele funkcji. Mogą być naszym narzędziem pracy, ale też sprzętem, który dostarcza rozrywki. Jednak czy stały się również zamiennikami lustrzanek oraz aparatów kompaktowych? Bez wątpienia dostępnych jest coraz więcej modeli posiadających przynajmniej dwa różne obiektywy. Czy Samsung Galaxy S22 będzie odpowiednim wyborem, jeżeli zależy nam na wysokiej jakości zdjęciach, także tych nocnych?

Smartfon do gier oraz zdjęć

Odpowiedni smartfon do gier to coś, na co zwracają uwagę w szczególności osoby młode. To właśnie im zależy na tym, aby użytkowane sprzęty dostarczały rozrywki. Dzisiaj do grania nie używamy jedynie konsoli czy komputera. W tej roli sprawdza się także telefon gamingowy. Z racji tego, że kupując nowe urządzenia zależy nam na funkcjonalności, to posiadane smartfony zaskakują nas także innymi parametrami i funkcjami. W końcu używamy ich w różnych sytuacjach. W ten oto sposób urządzenie, które pozwala nam na przechodzenie ulubionych gier sprawdzi się także jako główny aparat podczas wyjazdu na wakacje. To naprawdę możliwe!

Jak robić zdjęcia nocą telefonem?

O tym, czy aparat w telefonie jest dobry, mogą powiedzieć nam wykonane nim zdjęcia nocne. W niesprzyjających warunkach oświetleniowych trudno o stworzenie zapierającego dech w piersiach obrazu. Czy oby na pewno? Dzisiejsze możliwości technologiczne sprawiły, że te niepozorne, małe obiektywy umieszczone na tylnej obudowie smartfona są w stanie pozytywnie nas zaskoczyć.

Musimy jednak pamiętać o tym, że oprócz dobrego sprzętu ważne są też umiejętności samego fotografa. Jak robić zdjęcia nocą telefonem? Zwróćmy uwagę na to, czy w miarę możliwości jesteśmy w stanie uzyskać jak najlepsze doświetlenie sceny. Pomocne będzie też ustawienie samowyzwalacza i ustawienie telefonu na stabilnym podłożu. Długi czas naświetlania przyda się w momencie, kiedy chcemy uzyskać efekt rozmytych świateł poruszających się samochodów.

Samsung Galaxy S22 i jego możliwości

Samsung Galaxy S22 to nie tylko telefon gamingowy, ale także smartfon, który możemy zabrać ze sobą na wakacje i przywieźć piękną pamiątkę w postaci zdjęć. Doskonale poradzi sobie także w przypadku zdjęć nocnych. Co sprawia, że jest to możliwe? Na wstępie warto dodać, że model Samsung Galaxy S22 idealnie układa się w dłoni. To sprawia, że trzymanie telefonu przestaje być problematyczne. Na tylnej obudowie znajdziemy aż trzy obiektywy. Z przodu natomiast nie zabrakło aparatu Selfie.

Jeżeli chodzi natomiast o fotografię nocną, to obecny tutaj aparat wykrywa, gdy jesteś w ciemności. Włączenie przetwarzania niskiego szumu sprawia, że obraz jest ostrzejszy. Dzięki dużym pikselom uzyskiwane jest natomiast lepsze doświetlenie kadru. To, co również jest ważne, to zastosowanie na tylnej części aparatu specjalnego szkła z wyjątkową nanopowłoką. Jej głównym zadaniem jest redukować powstające odblaski światła. Samsung Galaxy S22 pozwoli Ci na tworzenie niesamowitych kadrów nie tylko w nocy, ale także za dnia. Skorzystaj z Super Night Solution i oczyść zdjęcia z niepotrzebnych szumów.  

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.