Comarch ERP – nowoczesne wsparcie w zarządzaniu

Marka Comarch powstała w 1993 roku i jest jedną z największych firm informatycznych w Polsce. Aktualnie jedną z najważniejszych gałęzi firmy Comarch są narzędzia ERP (Enterprise Resource Planning), wspomagające zarządzanie zarówno małymi i średnimi firmami, jak i bardziej rozbudowanymi, wieloodziałowymi przedsiębiorstwami. Wdrożenie produktu Comarch ułatwia zarządzanie i zwieksza konkurencyjność firmy. 

Nowoczesne wsparcie dla małych i średnich firm 

Wśród wielu narzędzi realizowanych przez markę Comarch, ERP Optima oraz ERP XT to oprogramowanie dedykowane dla małych i średnich firm. ERP Optima to najpopularniejszy program w Polsce, z ktorego aktualnie korzysta około 70 000 przedsiębiorców. System ERP Comarch Optima dostępny jest zarówno w systemie stacjonarnym, jak i w chmurze. Oprogramowanie składa się z modułów, które przedsiębiorca dopasowuje do charakterystyki swojej działalności. To między innymi moduł księgowości – dedykowany do prowadzenia zarówno prostej jak i bardziej złożonej księgowości, a także zarządzania zasobami, moduł płace i kadry – pozwalający na skuteczne i sprawne zarządzanie zasobami ludzkimi czy sprzedaż w Internecie – moduł dedykowany działalności w sieci. Możliwość generowania raportów pozwala na świadomy wpływ na wzrost konkurencyjności firmy poprzez podejmowanie odpowiedzialnych i skutecznych decyzji. 

ERP XT dedykowany jest do finansowego zarządzania firmą. Umożliwia wystawianie faktur i innych dokumentów księgowych, kontrolę płatności kontrahentów, a także stanów magazynowych. Szczegółowe informacje oraz możliwość skorzystania z wersji demo znajdują się na stronie producenta www.erpxt.pl

Oprogramowanie dla dużych przedsiębiorstw

Większe, wieloodziałowe firmy wymagają kompleksowego wsparcia niemal we wszystkich obszarach działania. W tym celu powstały systemy Comarch ERP XL oraz Altum. Comarch ERP XLto rozbudowane narzędzie, którego konstrukcję dopasowuje się do charakterystyki firmy. Moduły wzajemnie się przenikają i dopasowują. Istnieje możliwość rozbudowy systemu o kolejne obszary wraz z rozwojem podmiotu gospodarczego. W dostępnych modułach znajdują się: produkcja, handel i dystrybucja, gospodarka magazynowa, księgowość, serwisy i remonty i wiele innych. 

W przypadku przedsiębiorstwa, które wymaga zindywidualizowanego podejścia, skrojonego na miarę potrzeb – na pomoc przychodzi Comarch Altum. Dzięki swojej międzynarodowści (platforma jest wielojęzyczna), oprogramowanie może być wykorzystywane w dużych firmach międzynarodowych, sieciach franczyzowych, podmiotach o rozproszonej strukturze czy organizacjach holdingowych. 

Na stronie www.comarch.pl/erp/ znajduje się szczegółowy opis wszystkich narzędzi oferowanych przez firmę oraz możliwość skorzystania z wersji testowych. 

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną