Co warto wiedzieć na temat zegarków Apple Watch? Najważniejsze informacje i przegląd modeli.

Amerykański potentat i niezmienny lider na rynku sprzętów elektronicznych, czyli firma Apple, nie bez powodu zyskała sobie grono zwolenników na całym świecie. Ich produkty nie tylko cechuje niezawodność i najwyższa możliwa jakość, ale również minimalistyczny i elegancki design, który podbił serca użytkowników. Oprócz iPadów i iPhone’ów, niezwykle stały się również smartwatche Apple Watch. Te zegarki, które cechuje szeroki wybór modeli są nieodłącznym gadżetem osób nowoczesnych, zorganizowanych, a także tych dbających o zdrowie. Co więc warto wiedzieć na temat zegarków Apple Watch i jakie są ich najnowsze i najpopularniejsze modele?

Spis treści:

  1. Apple Watch – gadżet dla ludzi dbających o zdrowie 
  2. Apple Watch SE – czym się charakteryzuje ten model? 
  3. Apple Watch 7 – co warto wiedzieć o najnowszym modelu? 
  4. Apple Watch Series 7 – czy warto go kupić?

Apple Watch – gadżet dla ludzi dbających o zdrowie

Apple Watch są urządzeniami, które daleko w tyle pozostawiają konkurencję. To bez wątpienia urządzenia, które potrafią znacznie więcej, niż inne popularne smartwatche. Posiadając ten zegarek na nadgarstku bez najmniejszych problemów możemy zmierzyć każdy ruch i mieć partnera, który monitoruje naszą aktywność fizyczną. Niemniej jednak Apple Watch to znacznie więcej niż wskaźniki dotyczące zdrowia. Ten niewielki gadżet umożliwia również kontakt z bliskimi, a także szybki dostęp do najważniejszych informacji. Dostępne na nim pierścienie aktywności, stale monitorują i podsumowują naszą aktywność fizyczną w ciągu dnia, mierząc dokładnie każdy krok. Jest to więc idealne wsparcie treningowe dla osób aktywnych fizycznie, które poświęcają wiele uwagi zdrowiu i sylwetce. Dodatkowo spersonalizowane porady i wskazówki, mogą sprawić, że każda aktywność będzie jeszcze bardziej efektywna. Warto zauważyć, że Apple Watch jest również przeznaczony dla osób, które często pływają i wciąż chcą mieć mierzoną aktywność. Zegarek będzie bowiem działał pod wodą nawet do głębokości 50 metrów. Jak można przeczytać na stronie poświęconej produktom Apple: https://www.cortland.pl/watch/apple-watch.html, smartwatch ten zawsze stoi na straży naszego serca i niezwłocznie informuje o podejrzanie niskim lub zbyt ciśnieniu tętniczym. Bez problemu wykryje on arytmię, która może być nawet objawem poważnej choroby. Warto również wspomnieć, że ogromną zaletą Apple Watch jest to, że monitorują one sen, przy współpracy z iPhonem, a dzięki temu pomoże wypracować zdrowe nawyki i harmonogram efektywnego wypoczynku.

Apple Watch SE – czym się charakteryzuje ten model?

Apple Watch SE jest modelem budżetowym. Jego cena nie jest wysoka, a co więcej oferuje on równie dużo możliwości. Co prawda nie można oczekiwać funkcji, które zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla flagowców serii 6 lub 7, jednak Apple Watch SE z pewnością zadowoli nieco mniej wymagających użytkowników. To co głównie charakteryzuje Apple Watch SE to innowacyjna aplikacja „Uważność”, która pomoże zebrać myśli, skoncentrować się, a także wyciszyć np. przed snem. Model ten został wyposażony w całkiem spory wyświetlacz, wspierany przez technologię Retina, niestety nie jest on niegasnący jak np. w przypadku Apple Watch 7 czy 6. Co więcej, podobnie jak standardowe modele Apple Watch SE również ma wbudowany szereg czujników, pozwalających monitorować zdrowie i kontrolować tętno. Znów otrzymujemy strażnika serca, który poinformuje o nagłych skokach lub spadkach ciśnienia, a także o zbyt szybkiej pracy serca. Sercem tego zegarka jest potężny procesor S5, który zapewnia najwyższą wydajność, a przy tym oszczędność energii. Apple Watch SE występuje w czterech kolorach:

  • aluminium
  • gwiezdna szarość
  • srebrnym 
  • złotym

Apple Watch 7 – co warto wiedzieć o najnowszym modelu?

To najnowszy i flagowy model smartwatcha od Apple. Charakteryzuje go przede wszystkim udoskonalony wygląd, a ramki mają grubość zaledwie 1,7 milimetrów. Skutkuje to powiększeniem wyświetlacza o nawet 20% w stosunku do poprzedniego modelu. Co więcej zastosowano również niezwykle wysokiej jakości szkło, które jest odporne na upadki i pęknięcia. Zegarek ten otrzymał również od Apple najnowszy i najbardziej wydajny procesor, którym jest Apple S7, a także w 32 GB pamięci wewnętrznej. Podobnie jak wszystkie modele, Apple Watch 7 również jest wodoodporny, więc z powodzeniem można monitorować aktywność nawet surfując czy pływając na basenie. Wyświetlacz zaś jest wspierany przez innowacyjną technologię LTPO OLED i jest on niegasnący, co chyba stanowi największą zaletę tego zegarka. Na uwagę zasługuje również niezwykle pojemny akumulator, dzięki któremu zegarek Apple Watch 7 jest wstanie wytrzymać nawet 18 godzin pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście wszystkie aplikacje umożliwiające dokładne monitorowanie zdrowia i harmonogramu snu, również są w tym modelu dostępne.

Apple Watch Series 7 – czy warto go kupić?

Jak wskazują specjaliści, ze strony poświęconej smartwatchom od  Apple: model Apple Watch Series 7 jest póki co jednym z najdoskonalszych smartwatchy w stosunku do poprzednich modeli. Co prawda jest to model droższy, jednak z pewnością warto w niego zainwestować, gdyż daje o wiele więcej możliwości. Apple Watch Series 7 jest bowiem przeznaczony dla wszystkich użytkowników, nawet tych, którzy prowadzą mniej aktywny tryb życia, jednak zawsze chcą być na bieżąco z najważniejszymi wskaźnikami odnośnie ich zdrowia. W przypadku osób aktywnych fizycznie, gadżet ten stanie się idealnym partnerem treningowym, który dostarczy motywacji i cennych wskazówek, by jeszcze bardziej zwiększyć swoją wydajność. Nie sposób również pominąć aspektu estetycznego, gdyż minimalistyczny i niezwykle elegancki design Apple Watch Series 7, będzie się świetnie prezentował na nadgarstku.