Check Point i Intel rozszerzyły współpracę dla lepszej ochrony przed ransomware

  • W odpowiedzi na nowe wyzwania bezpieczeństwa Check Point Software Technologies współpracuje z Intelem, aby zapewnić lepsze zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem typu ransomware. Check Point wykorzysta platformę Intel vPro do zapewnienia lepszej ochrony endpointów, a także umożliwi zdalne zarządzanie urządzeniami.
  • Check Point udostępni swoje rozwiązanie zabezpieczeń SandBlast w celu ochrony przed atakami ransomware na platformie Intel vPro
  • Współpraca z Intelem pozwoli również na lepsze wykorzystanie możliwości sprzętowych, co przełoży się na wydajność i niezawodność rozwiązania

Firma Check Point Software Technologies wprowadziła ulepszenia do swojego rozwiązania zabezpieczeń punktów końcowych, które będą współpracować z platformą Intel vPro. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z zaawansowanych funkcji zabezpieczeń, takich jak ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem i zdalne zarządzanie urządzeniami. Współpraca z platformą Intel vPro pozwoli również na lepsze wykorzystanie możliwości sprzętowych, co przełoży się na wydajność i niezawodność rozwiązania.

Cyberprzestępcy stają się coraz bardziej kreatywni w swoich atakach. Dane z śródrocznego raportu Check Point Research dotyczącego bezpieczeństwa ujawniły 42% globalny wzrost liczby cyberataków i plasują ransomware jako zagrożenie numer jeden. Zapobieganie jest nadal najlepszą strategią bezpieczeństwa cybernetycznego, ponieważ po wystąpieniu ataku naprawa szkód wyrządzonych zarówno firmie, jak i jej reputacji może być wyjątkowo trudna.

W odpowiedzi na nowe wyzwania bezpieczeństwa Check Point Software Technologies współpracuje z Intelem, aby zapewnić lepsze zabezpieczenia przed szkodliwym oprogramowaniem typu ransomware. Check Point wykorzysta platformę Intel vPro do zapewnienia lepszej ochrony endpointów, a także umożliwi zdalne zarządzanie urządzeniami.

– Dzięki współpracy z firmą Intel klienci skorzystają z zabezpieczeń procesora, które rozpoczynają się na poziomie układu scalonego i zapewniają funkcje ochrony przed oprogramowaniem ransomware, umożliwiające wcześniejsze zapobieganie i ekspansywne pokrycie powierzchni ataków. Razem z firmą Intel dysponujemy technologią i wiedzą, aby zapobiegać stratom operacyjnym i finansowym spowodowanym napływem ataków ransomware – mówi Ofir Israel, wiceprezes ds. zapobiegania zagrożeniom w firmie Check Point Software Technologies

W ramach tej współpracy Check Point udostępni swoje rozwiązanie zabezpieczeń SandBlast w celu ochrony przed atakami ransomware na platformie Intel vPro. SandBlast zapewnia ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem poprzez wykrywanie i blokowanie podejrzanych działań oraz zaawansowane analizy zagrożeń. Współpraca z Intelem pozwoli również na lepsze wykorzystanie możliwości sprzętowych, co przełoży się na wydajność i niezawodność rozwiązania. Obie firmy twierdzą, że ich wspólne działania pomogą w zapobieganiu atakom ransomware i ochronie danych użytkowników.