Bitdefender Password Manager – bezpieczeństwo i proaktywna ochrona w ramach w jednej aplikacji

Bitdefender Password Manager chroni użytkowników przed naruszeniami danych, a także handlowaniem nimi w Darknecie

Jeszcze do niedawna ludzie korzystali z kilku kont internetowych, stąd zapamiętanie haseł nie stanowiło większych trudności. Jednak z biegiem czasu internauci zaczęli tworzyć coraz więcej kont, a wymagania dotyczące bezpieczeństwa stały się znacznie bardziej złożone niż przed kilku laty. Zarządzenie hasłami jest skomplikowane nie tylko ze względu na liczbę używanych kont internetowych, ale również korzystanie z kilku urządzeń – komputera, smartfona bądź tabletu.

Bitdefender Password Manager – Zły kierunek

Większość obecnych problemów bezpieczeństwa bierze się z tego, iż internauci nie radzą sobie z szaloną liczbą haseł, które muszą wygenerować i zapamiętać. Wiele osób idzie na skróty i używa tych samych haseł do wszystkich swoich kont. Nawet jeśli hasło jest złożone i silne, wystarczy jedno naruszenie danych, aby zhakować wszystkie konta internetowe nim chronione. Cyberprzestępcy doskonale o tym wiedzą i jednym z ich pierwszych działań jest sprawdzenie czy wykradzione hasła pasują również do innych usług online.

Bitdefender Password Manager – Właściwy sposób

Specjaliści ds. bezpieczeństwa zalecają stosowanie silnych i niepowtarzalnych haseł, ale jednocześnie nie oczekują od internautów, aby uczyli się ich na pamięć. W związku z tym oferują narzędzia ułatwiające zarządzanie hasłami. Przykładem takiego rozwiązania jest Bitdefender Password Manager, który pozwala tworzyć i używać hasła spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i nie wymaga od użytkownika ich zapamiętywania. Aplikacja jest dostępna na wszystkich platformach — Windows, macOS, Android lub iOS.

Złamanie haseł lub zaszyfrowanych danych uwierzytelniających w bazie danych zajmuje przestępcom dużo czas, zwłaszcza kiedy są one złożone. W związku z tym trzeba zadbać, aby hasło było wystarczająco zróżnicowane. W tym celu dodaje się znaki specjalne, cyfry i wielkie litery. Bitdefender Password Manager wykonują tą całą pracę za użytkownika. Ze względu na nieodłączną wartość haseł, ich bezpieczeństwo jest tak samo ważne, jak natychmiastowe udostępnianie ich urządzeniom użytkownika. Bitdefender Password Manager jest wyposażony w najwyższy standard algorytmów kryptograficznych – protokoły AES-256-CCM, SHA512, BCRYPT, HTTPS i WSS do transmisji danych. Ponadto wszystkie dane są lokalnie szyfrowane i odszyfrowywane, a dostęp do hasła głównego ma jedynie właściciel konta.

Silne hasło chroni dane, aczkolwiek nie wolno zapominać, że wiele zależy od poziomu bezpieczeństwa całego systemu lub przeglądarki. Mówiąc najprościej, nie ma znaczenia, jak dobre jest hasło, jeśli brak rozwiązania zabezpieczającego pozwala przestępcy złamać cały system operacyjny za pomocą trojana monitorującego naciśnięcia klawiszy.

Wisienka na torcie

Bitdefender Password Manager oferuje kilka dodatkowych funkcji. Algorytm używany przez aplikację do automatycznego wypełniania danych logowania, staje się też bardzo pomocny podczas zapisywania danych karty kredytowej. Są one przechowywane lokalnie i tylko użytkownik może uzyskać do nich dostęp za pomocą hasła głównego. Aplikacja pomaga wyszukiwać i usuwać duplikaty haseł oraz informuje o ujawnieniu wrażliwych danych online. Ponadto wykorzystuje istniejące zabezpieczenia z każdego urządzenia, takie jak hasła główne, odciski palców czy rozpoznawanie twarzy. Importowanie danych z innych menedżerów haseł umożliwia bezproblemową przesiadkę z innej aplikacji na Bitdefender Password Manager.