Auto skup – na czym polega jego działalność?

skup aut grodzisk mazowiecki

Czym auto skup różni się od komisu samochodowego?

Na rynku zauważyć można pewien utrzymujący się trend – skupy samochodów pojawiają się coraz częściej i stopniowo wypierają tradycyjne komisy samochodowe. Wiele osób nie orientuje się jednak czym różni się działalność tych dwóch rodzajów firm. Tylko pozornie jest ona podoba. W przypadku auto skupu firma skupuje samochody w celu jak najszybszego ich sprzedania. Ów sprzedaż ma się odbyć oczywiście z jak największym zyskiem dla firmy. Sprzedaż może dotyczyć auta sprawnego, którym nadal można się przemieszczać, lub auta zniszczonego, które przeznaczone jest na części. Z kolei komis samochodowy, w przeciwieństwie do skupu nie pełni roli posiadacza aut. Jego funkcję można określić jako pośredniczenie między sprzedającym i kupującym. Do komisu raczej nie oddamy auta niesprawnego – samochody, które się w nim znajdują zazwyczaj nie mogą być uszkodzone.

Jak działa auto skup?

Obecnie na rynku znajduje się wiele firm oferujących tego typu usługi. Najłatwiejszym sposobem na ich znalezienie jest posłużenie się wyszukiwarką internetową z uwzględnieniem swojego miejsca zamieszkania, np. wpisując „auto skup grodzisk mazowiecki. Zanim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z tego typu usługi, warto dowiedzieć się, jak dokładnie działa auto skup.
Oczywiście większość firm posiada własne procedury działania. W większości można opisać je jednak w następujących krokach:

  1. Wstępna wycena auta (czasem dostępna już przez internet)
  2. Dokłada wycena (tutaj znaczną role odgrywać może rzeczoznawca)
  3. Podpisanie umowy kupna-sprzedaży auta, w skutek czego następuje przekazanie własności pojazdu
  4. Późniejsza sprzedaż auta w cenie, która umożliwia firmie zysk

Jak widać metody działania auto skupu są dość proste i nie ma znaczenia, czy firma ma swoją siedzibę w Grodzisku Mazowieckim, czy w np. w Warszawie.

Główną korzyścią, wynikającą ze skorzystania z auto skupu jest szybki dostęp do gotówki (dużo szybszy, niż ma to miejsce w komisie). Jeśli zależy nam więc na szybkiej transakcji, auto skup to najlepsze rozwiązanie.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną