Auta elektryczne – nowa rzeczywistość

auta elektryczne

Auta elektryczne są najnowszymi wynalazkami motoryzacyjnymi. To rewolucja na miarę zmiany silnika parowego na spalinowy. Do tej pory istniały nieśmiałe próby skonstruowania silnika elektrycznego, który samodzielnie zapewniałby prace pojazdowi.

Auta elektryczne są wyposażone zamiast baku w baterie oraz silnika spalinowego w silniki elektryczne. Rozwiązanie takie jest bardziej ekonomiczne — przeliczając koszt podróży, bardziej ekologiczne i komfortowe. Silniki elektryczne nie wydzielają żadnego dźwięku. To bardzo zaawansowane konstrukcje. Jeszcze do niedawna istniały one tylko w świecie fantastyki. Obecnie to jedna z najbardziej obiecujących nowinek technicznych.

Wszystkie duże marki jak BMW czy Toyota posiadają takie egzemplarze w swojej ofercie, ale pionierem jest Tesla. To marka, która kładzie całkowity nacisk na tę formę napędu i jest zarazem zdecydowanym numerem jeden. Tesla opracowała najbardziej wydajny system elektrycznego napędu, który pozwala komfortowo podróżować na długie odległości bez konieczności ładowania co kilkadziesiąt kilometrów. Rozwiązanie takie jest idealne pod każdym względem. Konkurować może ze spalinowymi odpowiednikami, przy czym nie wydziela spalin. Jedynym minusem jest cena. Na razie jest jeszcze trochę wyższa niż w przypadku np. hybryd czy aut benzynowych.

Największym jednak plusem jest sam fakt skonstruowania wydajnego silnika elektrycznego. Niezależnie od kosztów zmienia w diametralny sposób postrzeganie motoryzacji i może w ogromny sposób ograniczyć szkodliwy wpływ aut na środowisko.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną