Apple AirPods – czy świetne słuchawki mogą się popsuć?

Wiele osób uważa słuchawki od Apple za sprzęt doskonały. Chociaż nie pretendują do miana profesjonalnego wyposażenia audio, jakość dźwięku jest znacznie wyższa niż standardowa. Są niewielkie, wygodne i świetnie wyglądają. Czy coś może pójść nie tak? Okazuje się, że czasami nawet sprzęt Apple potrzebuje wizyty w serwisie. Przeczytaj o popularnych usterkach AirPodsów i sposobach na ich usunięcie.

Apple AirPods – co może się popsuć?

Słuchawki Apple doskonale sprawdzają się na co dzień, ponieważ zapewniają świetne, realistyczne brzmienie i długi czas pracy na baterii. Oczywiście nie są to produkty pozbawione wad – podobnie jak inny sprzęt elektroniczny mogą najzwyczajniej w świecie się popsuć. 

Do rutynowych usterek, związanych z Apple AirPods należą:

  • Problem z łącznością bezprzewodową
  • Zupełny brak dźwięku
  • Kłopot ze sparowaniem z urządzeniem na Androidzie lub Windowsie
  • Zalanie słuchawek
  • Problem z ładowaniem – działa bardzo wolno lub wcale

Jak rozwiązać problemy z Apple AirPods?

W niektórych sytuacjach problem możesz dość łatwo rozwiązać samodzielnie. Na przykład prozaiczną przyczyną braku dźwięku w słuchawkach jest ich nieumyślne wyciszenie. Rzadziej, choć może to się zdarzyć, dochodzi do uszkodzenia podzespołu odpowiadającego za regulację natężenia db(A). 

Jeśli urządzenie ma rutynowe problemy z łącznością, to znaczy działa z iPhone, ale już nie ze smartfonem na Androidzie, często wystarczy ponowne uruchomienie. W tryb parowania wejdziesz także po naciśnięciu małego białego przycisku, który umieszczono z tyłu obudowy etui.

Problemy z ładowaniem Apple AirPods

Osobną kategorię stanowią problemy z ładowaniem popularnych słuchawek. Jeśli zauważysz, że bateria trzyma znacznie krócej, niż powinna, może to oznaczać potrzebę wizyty w serwisie. Wymiana baterii AirPods jest najpopularniejszym rozwiązaniem, a jednocześnie – dość rutynową czynnością, która nie będzie kosztować zbyt wiele.

Apple AirPods nadal nie działają? Czas odwiedzić serwis

Jeśli doszło do uszkodzenia podzespołów mechanicznych lub usterka jest poważna, naprawa AirPods powinna być wykonana przez profesjonalny serwis. Punkt specjalizujący się w diagnostyce i naprawie produktów Apple to bardzo dobry wybór. Pracujący tam fachowcy posługują się narzędziami niezbędnymi do wykonania nawet skomplikowanej pracy, a ponadto mają do dyspozycji oryginalne części zamienne.

Wybierając profesjonalny serwis Apple AirPods, zyskujesz pewność, że Twoje słuchawki zostaną naprawione szybko i skutecznie. Oddanie sprzętu specjalistom pozwoli Ci dalej korzystać z ulubionych AirPodsów przez długi czas.