Antywirus dla firmy – jak wybrać najlepszy?

Dobry antywirus dla firmy to nie tylko skaner i możliwość zaprogramowania regularnego sprawdzania systemu pod kątem wirusów. To również wiele innych funkcji, bez których użytkownicy domowi mogą się obejść, ale w małych firmach są one niezbędne.

Gwarancja ochrony firmowych plików

Jedną z najważniejszych jest zaawansowana ochrona poczty. Dobry antywirus musi sprawdzać każdy mail i każdy załącznik jaki spływa do skrzynki. Gdy jest choć cień podejrzenia, że zawiera szkodliwe treści, powinien zostać zablokowany. Musi również filtrować spam (ale tylko spam) i chronić użytkownika w Internecie.  Minimum to monitoring przeglądarki i stron.

Najlepsze antywirusy oferują jednak więcej. Oprócz bieżącego sprawdzania czy wszystko ok, zapewniają też kontrolę stron przed załadowaniem, blokowanie fałszywych witryn, ochronę transakcji online i czyszczenie przeglądarki z niepotrzebnych nikomu dodatków i wtyczek.

Skuteczna ochrona przeciw najnowszym wirusom

Zaawansowana ochrona dla firm wymaga również nowoczesnych mechanizmów, zwiększających skuteczność działania. Aktualizowana na bieżąco baza wirusów to nie wszystko. Dobry antywirus dla firm opiera się na sztucznej inteligencji, ucząc się jak wygląda i zachowuje się wirus. Pomaga to zidentyfikować szkodliwe pliki już na etapie pobierania i rozpoznać najgroźniejsze ataki, np. te z wykorzystaniem ransomware (wirusów szyfrujących dysk) lub te polegające na podglądaniu przez kamerę bez wiedzy użytkownika.

Program antywirusowy musi też stałe monitorować system i sieć firmową Wi-Fi by i tam nie dostał się haker. Najlepszy antywirus zaraz wychwytuje słabe punkty, informując o lukach bezpieczeństwa na routerze, słabych hasłach i potencjalnym zagrożeniu.

Firmy muszą troszczyć się także o prywatność i dane wrażliwe. Pomaga w tym sejf na dane (jedna z funkcji dobrego antywirusa, chroniąca najważniejsze informacje), możliwość ostatecznego skasowania plików (niszczarka) oraz firewall (zabezpieczający dostęp do komputera).

Sprawnie działający antywirus nie zakłócający pracy komputera

Wszystko to musi dziać się dyskretnie. Dobry antywirus musi więc mieć małe zapotrzebowanie na zasoby i nie może wpływać negatywnie na pracę komputera. Co więcej, nie powinien przeszkadzać gdy jest niepotrzebny i musi łatwo dostosowywać się do oczekiwań użytkownika. Te funkcje (czyli tryb cichy i możliwość wprowadzenia zmian i własnych ustawień w panelu administracyjnym) docenią wszyscy ci, którzy akurat robią prezentację u klienta lub chcą wyłączyć jakąś niepotrzebną funkcję.

Kup u nas najlepszy antywirus dla firm. Wybierz dobrą promocję na dobry antywirus!

___

Zobacz jak działa najlepszy antywirus dla firm. 

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

ITNEWS - NOWE TECHNOLOGIE
wróć na stronę główną